Nem elégedett a WordPress weboldalának sebességével? Nem olyan gyorsan tölt be az oldala, mint ahogy szeretné? Akkor eljött az ideje annak, hogy telepítsen egy cache bővítmény a weboldalára. Ebben a bejegyzésünkben szeretnénk bemutatni néhányat a legjobb WordPress cache bővítmények közül.
De mielőtt belevágunk a konkrét bővítmények bemutatásába szeretnénk egy általános képet adni arról, hogy mi is egy cache bővítmény konkrétan, milyen funkciói vannak, hogyan is működnek általánosságban és miért is fontosak.
Miért érdemes cache bővítményt használnia a weboldalán?
Ahogy nő a WordPress honlapjának mérete, a blog bejegyzések száma, az adott aloldalon lévő tartalmi elemek száma, illetve a telepített bővítmények száma, úgy csökken a weboldal sebessége is.
Nagymértékben befolyásolja a sebesség a weboldal konverziós képességeit
Ha túl lassan tölt be a weboldala, akkor az nagymértékben csökkenti a konverzió esélyét a felhasználók körében. Több kutatás is alátámasztotta, hogy körülbelül a látogatók 40%-a elhagyja a honlapot, ha a betöltési sebesség meghaladja a 3 másodpercet.
Befolyásolja a különböző keresők találati listáján való elhelyezkedését a honlapnak
A Google a weboldal sebességét, mint fontos szempontot veszi figyelembe a találati lista meghatározásakor. Tehát, ha több forgalmat és jobb megjelenést akar elérni a Google találati listáján, akkor mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy minél gyorsabb legyen a weboldala.,
Mit csinál pontosan egy cache bővítmény?
Elsőre talán bonyolultnak tűnik a megérteni, hogy pontosan miről is szól a cachelés, de röviden a válasz a fentebbi kérdésre csupán annyi, hogy sokkal hatásosabbá teszik a WordPress működését. Minden egyes alkalommal, amikor egy WordPress honlap betöltődik a böngészőbe egy tucat dolog zajlik le a háttérben: mint például adatbázis kérések, kódok futtatása, a JavaScript és CSS fájlok betöltése, HTML dokumentum betöltése, ezek minden egyes alkalommal, amikor egy látogató betölti az oldalt újra generálódnak és újra lefutnak.
Egy cache bővítmény létre fogja hozni a weboldal tartalmának egy statikus állományát, így lerövidítve a kérések számát, illetve a kérések méreteit, amikor egy honlap betöltődik. Ennek az eredménye egy sokkal gyorsabb sebesség és ennek köszönhetően elégedettebb látogatók.
A legjobb Cache bővítmények listája
Nagyon sok ingyenes és fizetős cache bővítmény van a piacon. Mi, a jelenlegi listán csak a népszerű (nagyobb felhasználói bázissal rendelkező) és általunk használt és legjobbaknak ítélteket fogjuk bemutatni.
1.WP Fastest Cache
A listánk első helyezettje a WP Fastest Cache bővítmény. Alapvetően kevesebb beállítási és testreszabhatósági lehetőség van benne, mint néhány másik, a listán található cache bővítményben, de ez csak előny az átlagos felhasználok számára. Így sokkal könnyebben be tudják állítani, hogy elérjék a megfelelő eredményeket.
Nem véletlen kapott 4.9 átlagos értékelést az 5-ből a több ezer felhasználótól, akik értékelték. Nagyon jól használható, mi is nagyon gyakran szoktuk ezt az ingyenes cache bővítményt használni a projektjeinkben. Már több, mint 1 millió aktív telepítéssel rendelkezik. Általában néhány hónapos időközönként szokták frissíteni a készítői.
Fő funkciói és tulajdonságai:
- Minden cache fájl törlődik egy új bejegyzés vagy oldal publikálásakor.
- Az admin felhasználók kézzel is törölhetik az összes cache fájlt.
- HTML és CSS fájlok méreteinek csökkentése és optimalizálása.
- Az admin felhasználók kézzel is törölhetik a minified css és javascript fájlokat.
- Lehetőség van a cachelés blokkolására egyes oldalakon vagy bejegyzéseken egy shortcode segítségével.
- A cache funkció bekapcsolható és kikapcsolható mobil eszközökre.
- Kihasználja a böngészők gyorsítótárazását is, így a visszatérő látogatók betöltési sebessége javul.
- CDN támogatás.
- SSL támogatás.
- CSS és Javascript fájlok kombinálása.
2.W3 Total Cache
A W3 Total Cache egyike a legnépszerűbbek WordPress cache bővítményeknek. Már több millió bekapcsolt telepítéssel rendelkezik, és több ezer értékelés után is 4.5 csillagra lett érékelve a felhasználók által. Kezdők számára talán túl bonyolultak tűnhet a beállítása első körben, hiszen a bővítmény rengeteg beállítási és testreszabhatósági lehetőséggel rendelkezik.
Fő funkciói és tulajdonságai:
- Támogatja a cachelést mobilos készülékek számára.
- AMP támogatás.
- SSL támogatás.
- Különféle biztonsági funkciók, amelyek segítik a webhely biztonságát
- Gyorsítótárazási statisztikák állnak rendelkezésre bármely engedélyezett szolgáltatás teljesítményének méréséhez.
- Nem kritikus fontosságú CSS és JavaScript fájlok betöltésének halasztása, így növelve a weboldal betöltési sebességét.
- Kihasználja a böngészők gyorsítótárazását is, így a visszatérő látogatók betöltési sebessége javul.
- CDN támogatás.
- CSS, JavaScript, HTML fájlok méreteinek csökkentése.
3.WP Rocket
WP Rocket a lengépszerűbb és leggyakrabban használt fizetős cache bővítmény. Alapvetően nagyon jó eredményeket szoktak elérni azok az oldalak, amik a WP Rocketet használják weboldal gyorsításra. Könnyen átlátható kezelőfelülettel rendelkezik, és a legtöbb esetben még webáruházakkal is jól szokott működni.
Fő funkciói és tulajdonságai:
- GZip tömörítés.
- Oldalak Cachelése.
- Lehetőség van adott oldalak kizárására a cachelésből.
- Kihasználja a böngészők cache funkcióit.
- HTML, CSS, JavaScript fájlok méreteinek csökkentése.
- HTML,CSS, JavaScript fájlok kombinálása.
- JavaScript fájlok betöltésének halasztása, addig, amíg azokra nincs szükség, így növeljük a honlap betöltési sebességét.
- LazyLoad kép betöltés.
- Sucuri integráció.
4.WP Super Cache
A WP Super Cache egy újabb népszerű, ingyenes WordPress cache bővítmény. Ez a bővítmény is több, mint 2 millió aktív bekapcsolással rendelkezik. Csak ingyenes változata van és maga a Woocommerce csapata az Automattic fejleszti a bővítményt. Ez megnyugtatja az embert annak tekintetében, hogy a bővítmény még hónapok és évek múlva is megfelelően karban lesz tartva és folyamatosan frissítve lesz, hiszen egy ilyen nagy cég áll mögötte.
Fő funkciói és tulajdonságai:
- CDN támogatás.
- Automatikus oldal tömörítés.
- Alap időzített cache funkciók.
- Felhasználóbarát exportálási funkció, aminek a segítéségével könnyedén be lehet tölteni ugyanazokat a beállításokat.
- Mobil eszközökön való cachelést is támogatja.
5.Comet Cache
A lista következő helyezettje a Comet Cache. Ez egy nagyon gyorsan telepíthető és beállítható cache bővítmény. Egyszerűen csak telepítenünk kell, majd utána aktiválnunk és már működik is a megfelelő cachelés az oldalunkon. Nem rendelkezik olyan sok bekapcsolt telepítéssel, mint a lista korábbi helyezettjei. A bővítménynek van fizetős és ingyenes változata is. Alapvetően nagyon jól dokumentált, könnyedén találhatunk választ érdeseinkre és problémáinkra.
Fő funkciói és tulajdonságai:
- Oldal, bejegyzés, kategória és címke oldalak cachelése.
- Kliens oldali böngésző cachelés.
- Automatikus cache lejárat beállítsa, hogy bizonyos időközönként újra generálja a cache fájlokat.
- GZip tömörítés.
- WP-CLI kompatibilitás.
- Debugging mód a hibák feltárásához.
6.Simple Cache
Simple Cache az egyik legegyszerűbben kezelhető ingyenes cache bővítmény. Csupán 2 opciója van bekapcsolva és kikapcsolva (on-off), és kész is van. A bővítmény viszonylag újabbnak számít, csupán néhány ezres aktív telepítéssel rendelkezik jelenleg.
Fő funkciói és tulajdonságai:
- Nagyon egyszerű, egykattintásos telepítés.
- GZip tömörítés.
- Kézzel törölhetik az admin felhasználók a cache fájlokat.